Mediálne odstavte Alianciu pre rodinu a dajte viac priestoru klamárom a prostitútkam.

Autor: Peter Kuchár | 22.1.2015 o 12:07 | Karma článku: 16,13 | Prečítané:  6446x

To čo sa na Slovensku deje z blížiacim sa referendom ma doslova šokuje...! Zostal som veľmi nepríjemne prekvapený postojom médií a pýtam sa, je ešte na Slovensku demokracia...? Existuje ešte sloboda prejavu a slova...?

V súvislosti s tým čo sa udialo vo Francúzku sa človekovi nechce veriť, že žijeme v tej istej Európe. V oboch prípadoch ide o extrémy  ťažko porovnateľné a pochopiteľné.

Charlie Hebdo zašiel za hranicu únosnosti, keď ukázal, že v rámci slobody slova môžeme urážať hocikoho počnúc od kňazov, biskupov, pápeža končiac Mohamedom. Nezastaví sa pred ničím, nič mu nie je sväté...! Dokonca ani ľudské životy...! Provokácie do nekonečna, len aby sme svetu dokázali, že vo Francúzku máme slobodu slova a teda právo urážať a zosmiešňovať... Chcem sa opýtať, nejde tolerancia s demokraciou ruka v ruke? Kde teda je v podaní Charlie Hebdo. Kde je rešpekt a úcta k tomu, čo je pre milióny moslimov vo Francúzku sväté...?

Druhým extrémom je na Slovensku postoj médií k Aliancii za rodinu. To čo sa na Slovensku deje sa nedá inak pomenovať ako diskriminácia...! Na základe akých princípov môžeme mediálne odstaviť pripravený spot Aliancie...? Obviniť niekoho zo šírenia homofóbie určite nie je ten správny argument. Veď predsa nikto na homosexuálne orientovaných ľudí neútočí. Nezrovnávajme však niečo, čo je nezrovnateľné. Na základe čoho by sme mali dávať na tú istú rovinu rodiny a homosexuálne zväzky? Na základe toho, že  si to zopár ľudí praje? Nemá to žiaden základ, na ktorom by táto teória mohla obstáť. Na to, aby sa o tom mohlo vôbec rozmýšľať je potrebne mať impulz zhora – od Stvoriteľa... Ako to ON plánoval, čo je správne a čo je zvrátené... Ináč sa jedná len o pokus, na ktorý ľudstvo ako také doplatí...Je dobre si zobrať niekedy do ruky aj Bibliu, lebo tieto veci tu už boli... a nedopadli dobre...

Ešte smiešnejšie vyznieva, keď niekto argumentuje tým, že konkurencia ešte nie je pripravená sa brániť... , preto nemôže byt spot odvysielaný. Aj toto je na Sk možné...

Pýtam sa však, mediálny priestor pre klamárov a podvodníkov je v poriadku? Koľko klamstiev pred voľbami sa napočúvame? Koľko poloprávd a manipulácie na nás číha denne z reklám? Ešte aj prostitútky dostávajú v TV svoj mediálny priestor...! Len Aliancia pre rodinu naň nemá nárok...! Zdá sa vám, že to všetko je v poriadku...?

Kde to žijeme...? Tu človeku fakt zastáva rozum...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?