Nová totalita na Slovensku? Čo si o referende myslí pápež...?

Autor: Peter Kuchár | 27.1.2015 o 9:43 | (upravené 27.1.2015 o 10:15) Karma článku: 10,44 | Prečítané:  2123x

Ľudské práva a homofóbia. Argumenty, ktoré sa v súvislosti s referendom vyťahujú najčastejšie. Treba však jasne povedať a podčiarknuť, že ak by bolo referendum proti ľudským právam a teda, ako sa mnohí mylne domnievajú homofóbne, nikdy by nebolo vypísané!

Ústavný súd si zobral dosť času nato, aby veci dôkladne preskúmal a aby vyniesol konečný verdikt. „Referendum nie je proti ľudským právam.“ A teda nie je homofóbne! Potvrdil to aj prezident, ktorý referendum vypísal. Nakoniec, nespochybnilo to ani medzinárodne spoločenstvo, ktoré je na dane témy veľmi citlivé...

Kde teda berú média tú aroganciu a „právo“ brojiť proti referendu? Na základe čoho...???

To čo sa udialo v rádiu Regina je vec na podanie trestného oznámenia. Za to by mal byť niekto trestne stíhaní...

Vyzývať ľudí, aby sa zúčastnili referenda je predsa legálna vec. Je to to isté, ako vyzývať ich, aby išli voliť. Na to má predsa každý právo! Ako je možné, aby bol niekto, kto vyzýva na účasť v zákonnej veci , ktorú odobril Ústavný súd a prezident diskriminovaný...?!

To čo sa momentálne na Slovensku deje, veľmi nápadne pripomína komunizmus a totalitu...!

Koniec koncov táto diskriminácia a nespravodlivosť, ktorá sa tu deje, môže pomôcť paradoxne referendu najviac. Zmobilizuje totižto národ viac, ako akákoľvek reklama...! Keď sa na začiatku zdalo, že referendum nebude mať dostatočnú podporu a dopadne ako predchádzajúce, tak vďaka tým, ktorí proti nemu broja dostáva reálnu šancu uspieť... Zúčastnia sa ho totižto aj tí, ktorí to pôvodne neplánovali.

A čo si o referende myslí Svätý Otec?

Ten na nedávnej audiencii Slovákov v Ríme v súvislosti s referendom vyzval k veľkej odvahe...!!

Okrem iného hovorí: „Manželstvo muža a ženy nie je to isté ako zväzok osôb rovnakého pohlavia. Rozlišovať neznamená diskriminovať, naopak znamená rešpektovať. Diferencovať kvôli odlíšeniu znamená vlastne hodnotiť, to nie je diskriminácia. Otec a matka nie sú to isté. Nemôžeme učiť budúce generácie, že pripraviť sa na zámer vytvoriť rodinu a vziať na seba záväzok stabilného vzťahu medzi mužom a ženou je to isté, ako spolunažívať s osobou rovnakého pohlavia. Buďme pozorní na to, aby sa nám v snahe predložiť a chrániť domnelé právo dospelých nestalo, že odložíme na bok prvotné právo detí, právo na to, aby mohli počítať so vzorom otca a matky, právo mať otca a mamu.”

Čo dodať na záver?

Nebojte sa...!!! Slová, ktoré nám opakoval a často pripomínal aj Ján Pavol II. Dôrazne nám kládol na srdce dôležitosť poslania nášho národa v rámci Európy. Myslím, že je tu čas ukázať to...!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerá situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?