To, čo predvádza „kresťanská“ Európa voči utečencom je hanba!

Autor: Peter Kuchár | 8.9.2015 o 8:32 | Karma článku: 12,65 | Prečítané:  9190x

Ak si pozrieme a zmeriame moslimskú a kresťanskú veľkodušnosť voči imigrantom, tak sa musíme ako „kresťania“ veľmi hanbiť!

V Sýrii bolo nútených kôli vojne opustiť svoje domovy už 12 miliónov ľudí! Tu treba zdôrazniť, že títo ľudia utekajú pred vojnou, aby si zachránili holé životy, nie aby zneužívali sociálny systém Európy. Z tých 12 miliónov sýrskych utečencov, 8 miliónov sa snaží prežiť v provizórnych podmienkach mimo svojho domova (zväčša v záchytných táboroch) vo svojej vlasti. 4 milióny sú utečenci, ktorí emigrovali do okolitých štátov. Moslimské Turecko ich prijalo viac ako 2 milióny! Libanon, ktorý je viac moslimským ako kresťanským štátom a ma 4,5 milióna obyvateľov bol schopný prijať - počúvajte dobre - 1,2 milióna utečencov!!!

Predstavme si 1,2 milióna utečencov na Slovensku ako by to tu asi vyzeralo. V Libanone sa tých 1,2 milióna utečencov tlači na území menšom ako východne Slovensko (rozloha Libanonu je cca 10 500 km štvorcových)!!! Okrem 4,5 milióna miestnych obyvateľov...!

Európska únia spolu, bola doteraz schopná prijať zo Sýrie 250 tisíc utečencov...! A akú tragédiu tu z toho máme...

Koľko ich prijalo Slovensko...? Niekoľko sto...

Niekedy sa náš národ hrdil pohostinnosťou a veľkodušnosťou... Podľa nálad, ktoré v spoločnosti zjavne prevládajú sú už tieto vlastnosti zdá sa minulosťou... Zdá sa, že oveľa viac dominuje egoizmus a výhovorky typu, veď máme dosť svojich problémov, nepotrebujeme tu terorizmus, alebo, veď máme Rómov.

Aj tu platí to staré známe, kto chce pomôcť hľadá spôsoby, kto pomôcť nechce, hľadá dôvody...

Sv. Otec prekvapil svet s konkrétnou výzvou, aby sa každá farnosť, rehoľa či kresťanská organizácia postarala aspoň o jednu rodinu utečencov. Osobne sa mi to zdá veľmi sympatická výzva. Je už teraz zrejme, že by to nebola pre nikoho veľká záťaž. Veď bežná farnosť má niekoľko sto a zväčša niekoľko tisíc veriacich, takže postarať sa o jednu rodinu by neznamenal žiaden problém.

Pri cca 1500 katolíckych farnostiach na Slovensku, nepočítajúc farnosti gréckokatolícke, evanjelické či iné, rehole a kresťanské organizácie, by sme boli schopní prijať min. 5 000 utečencov bez toho, aby nás to stálo veľkú námahu.

Ja osobne stále verím v pohostinne a veľkodušné Slovensko!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dominik Dán o knižnom trhu: S mafiánskymi praktikami som sa nestretol

Najčítanejší spisovateľ má so slovenskými podnikateľmi zlú skúsenosť.

SVET

Café Európa: Ako dopadne Európa po francúzskych voľbách

Francúzsko má nového proeurópskeho prezidenta.


Už ste čítali?