reklama

8 dôkazov, prečo sú zjavenia v Guadalupe pravé.

Pútnické miesto Guadalupe v Mexiku navštívi ročne okolo 20 miliónov ľudí. Je považované za najnavštevovanejšie pútnické miestom na svete.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (73)

V roku 1531 bolo to 9. decembra sa Juanovi Diegovi, ktorý mal vtedy 57 rokov zjavila dáma očarujúcej krásy. Jej odev svietil ako slnko a lúče, ktoré z Nej vychádzali, presvecovali skaly a okolie. Mladá dáma mu s úsmevom povedala: Ja som Nepoškvrnená Panna Mária, Matka pravého Boha, cez ktorého všetko žije, Pána všetkých vecí, Pána neba a zeme. Je mojím želaním, aby Mi tu postavili Boží chrám, kde celú svoju lásku, svoj súcit a milosť, svoju pomoc a ochranu chcem preukázať a venovať ľuďom.“

Juan Diego navštívil miestneho biskupa Juana de Zummáragu. Biskupovi povedal, že mal viackrát zjavenia Panny Márie. Odovzdal mu odkaz, že Panna Mária si želá, aby na pahorku Tepeyac postavili Boží chrám. Biskup si žiadal nejaký dôkaz.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Juan odišiel smutný a na druhý deň povedal pri zjavení Panne Márii: Presvätá Panna Mária, otec biskup mi nechce veriť a žiada si nejaký znak na potvrdenie zjavenia.
Panna Mária v podobe krásnej žiarivej devy mu povedala: Zajtra choď na vŕšok Tepeyac a nazbieraj z kvetov, ktoré tam nájdeš. Zanes ich biskupovi, aby ti uveril.

Prvý dôkaz - ruže.

Na druhý deň zavčas rána Diego zašiel na vŕšok a našiel medzi skalami, kde takmer nič nerástlo krásne kvety ktoré nepoznal...! Boli to krásne červené kastílske ruže. Diegov údiv bol veľký, lebo bol december a teplota v tú noc klesla pod bod mrazu. Diego natrhal veľkú kyticu ruží a uložil ich do svojej veľkej zástery (domorodci ju nazývajú tilma). Keď navštívil biskupa, bol tam prítomný aj biskup don Sebastian Ramirezy Fuenleal, tiež nový guvernér pre Mexiko a tlmočník Juan Gonzáles. Diego rozpustil zásteru a všetkým ukázal krásne červené ruže ako dôkaz ktorý dostal na potvrdenie zjavení.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Druhý dôkaz – prameň vody, ktorý uzdravuje.

Na mieste, kde Panna Mária povedala Diegovi, aby nazbieral ruže (vrch Tepeyac), vytryskol prameň vody. Sú zdokumentované uzdravenia ľudí, ktorí boli vyliečení potom, ako sa z neho napili, alebo sa v ňom okúpali.

Tretí dôkaz – obraz, nie je namaľovaný ľudskou rukou a pôvod farieb je neznámi.

Keď Diego rozpustil zásteru údiv a prekvapenie sa zmnohonásobili, keď prítomný biskup so svojimi hosťami zazrel na tilme obraz mladej peknej devy. Deva mala oblečené šaty červenej farby a na nich mala modro zelenkastý plášť posiaty hviezdami.
Všetky tieto okolnosti biskupa presvedčili a na určenom mieste dal postaviť kaplnku, ktorá bola po nejakom čase prestavaná na väčší chrám. Dnes stojí na mieste veľká priestranná bazilika.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Obraz budil od začiatku veľkú pozornosť a bol postupne preskúmaný rozličnými maliarmi a vedcami.

Prof. Callahan, ktorý sa obrazom podrobne zaoberal považuje za nemožné, aby si nejaký maliar vybral podklad pre maľbu tilmu z tak hrubého a na maľovanie nevhodného materiálu.

Komisia, ktorá bola zostavená z maliarov potvrdila, že je ľudsky nemožné niečo tak vynikajúce namaľovať na taký hrubý materiál.

Prof. Torcust Luce de Tena, člen Kráľovskej španielskej akadémie vied, obraz podrobne preskúmal a dospel k týmto uzáverom:
Udržanie látky a farieb na nej po tak dlhej dobe v dobrom stave je nevysvetliteľné! Na obraze sa nedajú zistiť žiadne ťahy štetcom! Použitá technika kladenia farieb je v dejinách maliarstva neznáma a nedá sa napodobniť! Nedá sa zistiť ani pôvod farieb.
Na obraze niet farbív rastlinného, živočíšneho či nerastného pôvodu.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Známy vedecký svet takýto obraz nepozná...

Štvrtý dôkaz – tilma je z materiálu, ktorý ma trvanlivosť 10-20 rokov

Tilma bola vyrobená z hrubého produktu agávy, ktorý sa získava z vlákien rastliny Maguey.

Jednou z najpodivuhodnejších skutočností v Guadalupe je fakt, že sa obraz - tilma ešte nerozpadla. Tilma má za normálnych okolnosti životnosť okolo 10 rokov, vo výnimočných prípadoch nanajvýš 20 rokov!

Prvých sto rokov bol obraz vystavený bez ochrany proti škodlivým vplyvom počasia, stovkám sviec, ktoré horeli okolo, dotykom perí, ružencov a rôznych predmetov. Pre zaujímavosť existuje záznam, kedy v roku 1753 Miguel Cabrera pri jednej príležitosti v priebehu dvoch hodín zaznamenal, ako sa ľudia rôznymi predmetmi dotkli obrazu päťstokrát... V priebehu sto rokov sa tak jedná o milióny dotykov...
Napriek tomu obraz nenesie stopy poškodenia...! 

Napr. pre porovnanie. V bazilike sv. Petra v Ríme je noha sv. Petra, ktorá je z tvrdého mramoru viditeľne deformovaná a obrúsená po miliónoch dotykov pútnikov...

Vedci si nevedia vysvetliť trvácnosť obrazu a samotný fakt, že obraz sa zachoval po celé stáročia bez známok poškodenia a znehodnotenia...

Piaty dôkaz – výbuch bomby, ktorý obraz nepoškodil...

V roku 1921 niekto položil na oltár bombu, ukrytú medzi kvetmi. Výbuch zničil čiastočne oltár, rozbil všetky okná a zničil iný obraz. Posvätný obraz ostal celkom neporušený!

Šiesty dôkaz – kyselina dusičná, ktorá obraz nepoškodila...

V roku 1971 technici čistili strieborný rám, do ktorého je obraz vložený. Nešťastne sa im prevrhla fľaša s kyselinou dusičnou a pár kvapiek kvaplo i na obraz. Napriek tomu sa maľba nerozleptala. Ostali iba stopy akoby od vody, ktoré po krátkom čase zmizli...

Siedmi dôkaz – v zreničke oka Panny Márie na obraze sa nachádza iný obraz...

Objav, ktorý šokoval svetovú verejnosť bol, keď očný špecialista de Tria Lauoignet preskúmal obraz silným oftalmoskopom a v oko portrétu zistil, že sa na ňom objavuje obraz postavy človeka. To bolo popudom preskúmať dúhovku oka pomocou modernejšej techniky, ktorá sa používa pri štúdiu fotografií urobených z umelých družíc. Výskum robil Ing. Tonsmann, ktorý pri digitalizácii obrazu jeho fotografiu rozdelil na plochy jedného milimetra štvorcového a tie potom skúmal pri 2500-násobnom zväčšení. Tu sú jeho výsledky:

V zreničke Panny Márie možno vidieť sediaceho indiána s dlhými vlasmi. Vedľa neho sedí starší plešatý človek s bielou bradou, s baskickými črtami, z oka mu padá slza.
V tejto postave mnohí identifikovali španielskeho biskupa.
Vedľa neho vidieť mladšieho muža, o ktorom možno predpokladať, že je to Juan Gonzales, biskupov tlmočník a sekretár. Uprostred vidno človeka v mužnom veku s bradou a fúzmi. Je obrátený smerom k sediacemu biskupovi. Jedná sa o indiána Juana Diega vo chvíli, keď otvára svoju tilmu, v ktorej doniesol biskupovi červené ruže.

Tento objav len potvrdil nadprirodzený pôvod obrazu. Miniatúru takýchto mikroskopických rozmerov nie je možné namaľovať.

Ôsmi dôkaz – NASA nazvala zázračný obraz z Guadalupe živím...!

NASA publikovala výsledky výskumu obrazu z neuveriteľnými uzávermi.

Skúmaním obrazu pomocou oftalmologických prístrojov sa zistilo, že sietnice očí Panny Márie sa podobne ako oči človeka pod vplyvom svetla rozširujú a zužujú. Vedci tiež zistili, že teplota tkaniny, na ktorej obraz vidieť je stále 36,6 stupňov, čo je teplota zdravého človeka. Obraz preskúmali aj stetoskopom a vedci v oblasti pása Panny Márie namerali pulz 115/minúta, čo zodpovedá pulzu ľudského plodu. 

Okrem týchto dôkazov existuje v Guadalupe zoznam zázračných uzdravení (fyzických, psychických, duchovných). Mnohé boli publikované a overené rozličnými komisiami. Ešte viac je však tých, ktoré si ľudia nechávajú pre seba...

Peter Kuchár

Peter Kuchár

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  50x

Katolický kňaz sdb„V každom človeku je hlboká priepasť, ktorú môže napĺniť len Boh..." Blaise Pascal Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu